Ordinační hodiny
pondělí07:45 - 11:15
13:00 - 18:30
úterý07:30 - 13:00
středa07:30 - 12:00
čtvrtek11:30 - 17:00
pátek07:30 - 13:00
změny vyhrazeny
Logo

Fyzioterapie

Nabídka služeb

V naší rehabilitační ambulanci se zabýváme především léčbou problémů pohybového ústrojí. Podle přání provedeme vstupní vyšetření, sestavení rehabilitačního plánu a následnou léčbu – rehabilitační cvičení, , fyzikální terapii, masáže, akupresuru a jiné techniky. Po domluvě s klientem je možné provádět tyto služby jako domácí rehabilitaci. Nabídka domácí rehabilitace platí pro celé Táborsko.


Co nabízíme:

Mobilizace a relaxace svalů a kloubů (Měkké techniky)

Tyto techniky dokáží jemně a nenásilně odstranit blokády kloubů a uvolnit zkrácené svaly a měkké tkáně(kůže, podkoží, vazivo atd.). V případě potřeby je možné,aby se klient naučil sám tyto techniky provádětm sám na sobě a mohl si tak podle potřeby odstranit problém de facto kdekoliv v pohybovém aparátu.

Kabatova Metoda – Periferní Neuromuskulární Facilitace (PNF)

Jedná se o metodu vycházející z běžných denních činností, pro kterou jsou typické pohyby v diagonálách.
Při této metodě dochází, při správně dávkovaném odporu od terapeuta a dodržení dalších zásad, ke zvýšení toku informací nervovým vláknem a tím k usnadnění pohybu.
Tato metoda má velmi široké spektrum uplatnění a je velmi efektivní, jak pro obtíže vertebrogenní (bolesti způsobené páteří), tak pro ortopedické (sy bolestivého ramene, instabilita v kloubu, stavy po operacích páteře atd.), ale především pro neurologické (Cévní mozková příhoda, onemocnění centrálního nervového systému, parézy a další).

Akupresura ucha

Tato technika vám pomocí akupunkturních bodů na uchu pomůže aktivovat samoléčící schopnosti vašeho těla. Zjednodušeně se dá řící,že Vám nic nevezme ani nedodá,ale nastaví rovnováhu ve vašem těle. Na rozdíl od akupunktury je akupresura prováděna bezbolestně pomocí malých ocelových kuliček (zvaných sakamura),které se lepí na akupunkturní body.

Léčebná tělesná výchova

Souborem cviků, vybíraných podle vašich aktuálních problémů, se během léčebné tělesné výchovy naučíte cvičit cviky,které Vám pomohou zmírnit vaše problémy a do budoucna předejít jejich návratu. Jde především o problémy pohybového aparátu,ale například i cvičení po operacích srdce.

Fyzikální terapie (laser, lymfodrenáž)

Jedná se o podpoření přirozených schopností těla se hojit. Pomocí působení upraveného světla, elektrického proudu, mikrovibrací nebo cíleného tlaku na postiženou oblast jsou posilovány schopnosti organismu vypořádat se s problémem. Nezatěžuje tělo tak, jako léčba léky.

Kinesio – Tejping
Jedná se o léčebnou metodu určenou ke zlepšení metabolismu (prokrvení a lepší odplavování nežádoucích látek) ze svalu za pomocí speciálních pásek (tejpů),které se lepí na kůži – individuálné podle potřeb klienta.

Domácí rehabilitace

Tato služba je určena všem,kteří mají problém s dopravou do rehabilitačního zařízení nebo prostě jen chtějí rehabilitovat v pohodlí svého domova. Domácí rehabilitace je užitečná pro lidi po mozkových mrtvicích, úrazech, operacích, pro lidi upoutané na lůžko nebo i pro někoho,kdo se potřebuje naučit chůzi s protetickými pomůckami. Jestliže se staráte o nemohoucího člena rodiny,tak Vám to domácí rehabilitace může velmi usnadnit.

Masáže

Masáž částečná (zad, šíje, dolních končetin)

Tato procedura je vždy zacílena na oblast,která vám dělá největší problémy. Ať už se jedná o namožený lýtkový sval nebo o ztuhlou šíji, vždy je záměrem přinést,co největší uvolnění a rychlou úlevu právě pro váš specifický druh problému.

Masáž zad a šíje

Je ideální kombinace,která přinese uvolnění po celodenním napětí a stresu. Jedná se o vhodnou proceduru pro lidi trpící bolestmi hlavy, mravenčením v prstech, ztuhlostí páteře nebo pro někoho,kdo si chce jen dopřát trochu relaxace.

Masáž celotělová

Přinese uvolnění a odpočinek celému tělu. Po rozmasírování všech hlavních svalových skupin těla se budete cítit schopní více relaxovat. Povzbudíte odplavování odpadních látek ze svalů. Zlepšíte si celkovou pohyblivost a budete i více psychicky uvolněni.

Reflexní masáž plosek nohou

Po této masáži budete mít pocit,jako by vaše chodidla byla nová. Uvolní se vám svaly ztuhlé po celém dni na nohou. Navíc budou i příznivě ovlivněny funkce vašich vnitřních orgánů.

Aroma masáž zad vonnými oleji

Oproti klasické masáži na vás bude působit i aromatická složka masážního oleje,která pomůže navodit uvolnění celého těla a vyplavit látky jenž vytváří příjemné pocity. Každá část vašeho těla bude uvolněna vonným olejem podle vašeho výběru.

Aktuality

1.1 2017

Každý čtvrtek od 6:45 jsou v naší ordinaci prováděny laboratorní odběry krve. Odběry ...

26.10.2013

V sekci „Fyzioterapie“ je k nahlédnutí galerie vybraných odborných certifikátů ...

25.3 2013

Firma MEDI ARNIKA s.r.o. začala provozovat masážní a relaxační křeslo Brain Light ( ...